Pulbervärvimine

TEENUSED

Detailide ja toodete värvimine

Pulbervärvimine tellimustööna sai alguse elektrikilpide värvimise kõrvaltegevusena. Pulbervärvimine muudab pinnad väga vastupidavateks ilmastikutingimusele ning kaitseb neid roostetamise vastu.

  • Pakume värvitoone kogu RAL-kaardi ulatuses, lisaks saab valida erinevate pinnaefektide ja läikeastmete vahel.
  • Kasutame firmade „Wagner“, „GEMA“ tribo- ja kõrgepingelaadimisega värvimisseadmeid.
  • Meile võib tuua värvimisele toote mõõtmetega kuni 6100 mm x 2000 mm x 1100 mm ja kaaluga kuni 1000 kg.

Kui soovite tellida meilt pulbervärvimise teenust või erilahendust, siis kirjutage info@rer.ee

Korduma kippuvad küsimused

Pulbervärv on lahustivaba pulbrisegu, mis koosneb vaigust, kõvendist, värvipigmendist, täiteainest ning lisanditest.

Värvipulbrisegud valmistatakse polüestrist ehk välisvärvist ja epoksüüdist ehk sisevärvist. Lisandid võimaldavad saavutada erinevaid pinnaefekte sametisest kui liivapaberikaredani ja läikivuse astmeid matist kõrgläikeni.

Pulbervärv on valmistoode, mistõttu ei saa muuta konkreetse pulbervärvi tooni, läiget ega struktuuri. Seetõttu kasutatakse pulbervärvide puhul väiksema valikuga RAL värvikataloogi.
Sisulist vahet neil pole, pulbervärvi katte- ja kaitseomadused neist ei sõltu. Küll aga võimaldavad tekstuuri ja läike variatsioonid anda värvitud detailile või tootele isikupära.
Ikka saame. Värvitooni koodi tuvastamine on üsna lihtne ettevõtmine ja võime selle kasvõi käigu pealt ära teha.
Pulbervärvimine on metalli värvimise tehnika. Selleks antakse värvimisele minevale detailile või tootele elektrilaeng ja seejärel pihustatakse selle peale soovitud värvitooni pulber. Elektrilaeng põhjustab värvipulbri kleepumise metallipinnale.

Seejärel pannakse värvipulbriga kaetud detail paarikümneks minutiks paarisada kraadi kuuma ahju küpsema. Selle käigus sulab pulbervärv värvitava metalli külge kinni. Jahtudes värv paakub ja värvikiht muutub tugevaks.

Pulbervärvimine on pealtnäha üsna lihtne töö, kuid nõuab siiski erialaspetsialisti tasemel teadmisi.
Tellimuse täitmise aeg sõltub tellimuse mahust. Väiksemad tööd teeme ära sama päeva lõpuks, suuremad nõuavad aega paarist päevast paari nädalani.
Jah, pulbervärvimine on keskkonnasõbralik värvimisviis. Värvipulber ei sisalda orgaanilisi ühendeid ega kangeid keskkonnavaenulikke kemikaale, mida kasutatakse tavalistes värvides nende nakkuvuse parandamiseks. Värv haakub värvitava pinnaga hoopis elektrilaengu jõul. Kuna värvipulber ei sisalda orgaanilisi ühendeid ega kangeid kemikaale, ei pane pulbervärvimine värvijate ja lähedalseisjate tervist ohtu. Kuid nagu iga lendleva materjaliga töötamise ajal, tasub ka pulbervärvimisega tegeledes või selle juures olla kanda respiraatorit.
Pulbervärv on väga vastupidav ja UV-kindel. See peab vastu nii pleekimisele, niiskusele, kulumisele kui ka kriimustamisele. Seega on pulbervärv hea lahendus, kui asi peab pidama vastu kõikvõimalikele loodusjõududele päikesest huligaanideni. Samuti kaitseb pulbervärv metallist asju roostetamise eest.
Pulbervärv ei nõua pidevat hooldust, et hoida sellega värvitud metallosad algse tooni ja tekstuuriga. Pulbervärv on kergesti puhastatav, selle mustusest puhastamiseks pole vaja erikeemiat, piisab kodukeemiast, kasvõi seebiveest, sest pulbervärv on korrosioonikindel.
Ostukorv
Tooted
0 items Ostukorv