Lehtmetalli töötlemine

TEENUSED

Lehtmetalli töötlemine mitmel erineval moel

Lehtmetalli töötlemise teenust hakkasime pakkuma enda tarbeks lehtmetallist elektrikilpide detailide töötlemise kõrvalt. Meie metallitöötlemise seadmete valik võimaldab teha kõiki peamisi töötustöid.

Meie metallitöötlemise seadmepark:

  • CNC painutuspink / kantpress (maksimaalne painutuspikkus 2500 mm, painutusvõime 80 tonni)
  • Amada CNC lehtmetalli töötlemise pink (detaili mõõdud 2500 mm x 1250 mm, lehe paksus 0,8-3 mm)
  • Painutuspress (max painutuspikkus 2500 mm, painutusvõime 150 tonni)
  • Giljotiinkäärid (max lõikepikkus 3000 mm, max paksus 5 mm)
  • Erineva võimsusega manuaalsed painutuspressid
  • Erinevad keevitusseadmed

Korduma kippuvad küsimused

Lehtmetalli töötlemine võimaldab metalllehest teha mis tahes kujuga detaili või toote. Lehtmetalli töötlemine on katustermin, mille alla mahuvad kõikvõimalikud lehtmetalli töötlemise viisid. Neist räägime lähemalt allpool.
Lehtmetalli töötlemine hakkab arvutis lehtmetallist tehtava detaili või toote mudeli ning selle tööjooniste koostamisest. Mudel ning joonis on vajalikud, et arvuti poolt juhitav töötluspink teaks mida ja kuidas metallilehest teha.

Lehtmetalli töötlemine eri viisidel nõuab spetsiifilisi tööjooniseid. Üks joonis kõigiks töödeks ei kõlba.

Kui on plaanis lehtmetalli laserlõikamine, ei tohi joonisel olla muud peale lõikejoonte. Liigne info joonisel ajab arvuti segadusse ja tagajärjeks on asjatu aja- ning materjalikulu.

Kui plaanis on lehtmetall painutamine, peavad joonisel kindlasti olemas olema painde täpne paiknemine, painde suund ja painde raadius.
Stantsimine on survetöötluse üks alaliike ja lehtmetalli stantsimine võib olla näiteks lehtmetallist kontuuri väljalõikamine, lehtmetalli augu löömine või lehtmetalli painutamine.

Olemas on palju eriliigilisi stantse, kuid nende tööpõhimõte on alati sarnane: neil on liikuv osa mida kutsutakse templiks ja paigalseisev osa mille nimetus on matriits.

Stantsimine on mõistlik suurema tellimuse korral. Väikeseeria tootmise puhul kipub stantsimine minema kulukaks, sest iga operatsioon vajab eraldi ettevalmistustöid.
Põhimõtteliselt kujutb lehtmetalli painutamine lehtmetallist vajaliku detaili või toote voltimist. See on nagu kõigile lapsepõlvest tuttav paberist asjade voltimine, kuid nõuab painutuspinki.

Kui ühest metalli lehest saab teha mitu detaili, on mõistlik enne teisi tööprotsesse võtta ette lehtmetalli lõikamine, et anda töösse parajad toorikud. 

Samuti on lehtmetalli lõikamine vajalik, kui käsil on millegi katmine lehtmetalliga ja metallilehtede standardmõõdud jäävad liiga suureks.

Kui soovite tellida meilt lehtmetalli töötlemise teenust või erilahendust, siis kirjutage info@rer.ee

Vähim kogus on üks, kuid tasub arvestada, et mida suurem on tellitud kogus, seda väiksem tuleb ühe ühiku tükihind.
Konkreetse tellimuse ooteaja ütleme teile tellimuse pealt. Üldiselt kulub tellimuste täitmiseks olenevalt selle keerukusest ja mahust aega paarist päevast paari nädalani.
Jah, vajadusel saame teie soovi täitmiseks koostada tööjoonised ise. Samas lisab see tellimuse täitmisele veidi aega. Seega on hea, kui tööjoonis on kiiremate tellimuste puhul pigem teie poolt.
Ikka saame. Kui soovite, korraldame tellimuse transpordi kullerifirmaga.
Ostukorv
Tooted
0 items Ostukorv