by administrator1 administrator1

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist külastas 18 jaanuari ennelõunal Raasiku Elektrit ja tegi tiiru tehase peal, et oma silmaga näha, millega tegeletakse ning uurida kuhu on  ettevõttel eesmärk jõuda.

„Kuigi tegemist oli välkvisiidiga, mis tähendab, et etteteatamine oli suhteliselt lühike ning samuti ka visiidi aeg, on meil siiski äärmise hea meel, et minister just Raasiku Elektrisse otsustas tulla,“ lausus tegevjuht Kristo Kaugija. „Peatusime paljudel teemadel, aga lühidalt ja konkreetselt, sest poolepäevast tuuri minister endale lubada ei saanud. Mul on aga hea meel tõdeda, et minister ei ole klassikaline poliitik, kes räägib pikka ja ümmargust juttu, vaid asub kohe asja kallale. Selline lähenemine on minu poolt vägagi tervitatav,“ lisas Kaugija.

Ministri sõnul on tema jaoks positiivne üllatus, et selline väike tegija nagu Raasiku Elekter on suutnud ennast Eesti piirest välja murda ning astuda ekspordi suunas suuri samme. „Ei juhtu just tihti, et sellise ressursiga, tööstuse mõttes väike, tootmistehas on saanud jala Saksamaal ukse vahele ja teeb seal selliseid suuri edusamme. Selline julgus ja ambitsioon on kindlasti eeskujuks paljudele erinevatele väikefirmadele.“

Tammiste sõnul on ekspordi arendamisel kindlasti abiks ka riik ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), kuid tihti ei julgeta nende poole pöörduda. „Miskipärast on jäänud mulle mulje, et paljud tööstused ja ettevõtjad kardavad EAS’I poole pöörduda, kuid seda ei tohiks kindlasti mitte teha. Meie eesmärk on edendada Eesti ettevõtlust ja näidata maailmale kui võimekaid tegijaid meil siin leidub,” sõnas Tammist.

Raasiku Elektri tegevjuht loodab, et ministri tehasesse tulek on suunanäitajaks ka teistele huvilistele. “Meie uksed on avatud tegelikult kõikidele, kes soovivad külla tulla. Olgu selleks siis tähtsad riigitegelased või kutsekoolide õpilased.”