by administrator1 administrator1

2017 aasta lõpus pöördus oma abipalvega Raasiku Elektri poole MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus, mille eesmärgiks on aidata vähekindlustatud perede lapsi ja probleemseid noori.

„Kuigi meie postkasti tuleb tihti kirju, kus soovitakse rahalist toetust mõnele projektile või sponsorlust sportlasele, siis see kiri erines sarnastest abipalvetest ja meil ei kulunud paari tundigi, kui oma jah sõna ütlesime,“ meenutab tegevjuht Kristo Kaugija.

„Meie valuutaks on elektrikilbid ning just sellega me otsustasime ka Peeteli kiriku sotsiaalkeskust toetada. Õppeköögis on ju palju seadmeid, mis vajavad korralikku elektrit ning Raasiku Elektri kilbid on koostatud vaid kõige kvaliteetsematest komponentidest, seega võin südamerahuga öelda, et Peeteli uues köögis on vaieldamatult parim kilp, mis hetkel turul saada on,“ kinnitab Kaugija ning lisab, et kuigi esialgu oli jutt ka kaabeldusest, siis selle osa jättis Raasiku Elekter teiste teha ning valmistas kilbi just vastavalt saadetud joonisele.

Kaugija sõnul on antud heategevusprojekti suurimaks plussiks see, et Raasiku Elektrit hoiti pidevalt kursis sellega, kuidas protsess edeneb ja kui kaugel oma töödega ollakse. „Tihti on ju nii, et saadakse vajalik toode kätte ning sinna see jääbki. Kunagi hiljem ehk saadetakse üldine tänukiri, kuid ei midagi enamat. Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar aga saatis meile tihti pilte ning informeeris sellest, kui kaugel töödega ollakse. Selline suhtumine on ainult tervitatav ja tõestab veelkord, et toetasime häid inimesi hea asjaga.“

Vahetult enne pühi saatis ka sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar Raasiku Elektrile ametliku tänukirja, kus kinnitas, et õppeköök on alates valmimisest tihedas kasutuses olnud, kuna nende juures on palju selliseid lapsi, kellel vanemad kodus süüa ei tee ning neil puudub võimalus õppida elementaarset toitutegemist. „Head võib tegelikult teha aastaringselt, mitte ainult jõulude ajal,“ lisab omaltpoolt Kaugija ning ütleb, et ei valista ka tulevikus taolistest heategevusprojektides kaasalöömist.