by administrator1 administrator1

24.mail toimus Viljandi Kutseõppekeskuses Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu (EETEL) kevadpäev. Lisaks eriala inimestele oli Viljandis kohal ka Raasiku Elekteri väike delegatsioon.

Ettevõtte tegevjuhi Kristo Kaugija sõnul on sellistel üritustel käimine vägagi oluline, sest just nii on võimalik inimestele näidata millega Raasiku Elekter tegelikult tegeleb. „Väga paljudele tuli üllatuseks see, et meie ettevõte ei ole ainult elektrikilpide tootja, vaid pakume teenust ka lehtmetalli töötluse- ning pulbervärvimise valdkonnas.“

Kaugija sõnul ollakse siiski veel kinni ettevõtte nimes ja pikas ajaloos ning ei teatagi, et tegelikult on vahepeal juurde toodud kaks uut teenuse suunda. “Kindlasti ei taha me rõhutada ainult seda, et teeme vastavalt klientide soovile neile vajalikke klassikalisi elektrikilppe, vaid tuua välja ka seda, et Raasiku Elekter on vägagi uuendustele avatud,“ lisas Kaugija.

Nimelt oli ettevõte kaasa võtnud uuendusliku nutika elektrikilbi prototüübi, mis on eelkõige suunatud just uusarendustele. „Kui aus olla, siis sellist huvi me ühemeetrise nutikilbi vastu ei oodanud,“ tõdes tegevjuht tagantjärgi. „Laialdase huvi ülesnäitamine kinnistas meile, et Raasiku Elekter on ajamas õiget asja, kuna tegemist on tõesti innovaatilise ning eelkõige taskukohase tootega, mis on mõeldud just uutele koduomanikele.“

Tegevjuht rõhutas eelkõige seda, et kuigi kilbi algne idee on tulnud insener Raivo Raestikult, siis kogu komplekteerimise teostab Raasiku Elekter. “Me kasutame oma kilpides kõige kvaliteetsemaid komponente, mis turul leidub ning see on uue nutikilbi tootmisel väga suure tähtsusega” tõdes Kaugija, ning lisas, et kõigest eeltoodust hoolimata on uuendusliku nutikilbi hind suudetud hoida piisavalt madal, et paljud uute majade omanikud ning arendajad seda endale lubada saaksid. “Nutikas kodu ei pea olema ilmtingimata kallis,” lisas tegevjuht lõpetuseks.

Lisaks pakkus Raasiku Elekter võimalust huvilistel ka ise elektrikilpe kokku panna ning vaadata ka nüüdseks retrostaatusesse jõudnud kilpe, mida toodeti eelmisel sajandi lõpupoole.