by administrator1 administrator1

Juuni kuu keskpaigas külastasid Raasiku Elektri tegevjuht Kristo Kaugija ja müügijuht Andrus Teearu metallitöötlusseadmete tootmisega tegeleva ettevõtte Amada esindust Pariisis.

Tegevjuhi sõnul oli külastuse eesmärgiks ennekõike tutvuda uute tehnoloogiliste lahendustega ning näha kuidas mingid masinad reaalses elus töötavad. „Üks asi on vaadata pilte brošüüris ja lugeda mida kõike üks masin on võimeline tegema, kuid hoopis teine asi on seda oma silmga ka näha,“ ütles Kaugija. „Mul on äärmiselt hea meel, et me saime isiklikult näha milliseid materjale masinad on võimelised töötlema ning kui kvaliteetne näeb välja lõpptoodang – oma silm on kuningas nagu öeldakse.“

Kaugija toob suure plussina välja ka selle, et need kaks päeva mil Pariisis Amada tehast külastati olid äärmiselt hästi sisustatud. „Tuleb tunnistada, et organisatoorne pool oli väga hästi korraldatud ja nii asjalikku päevakava ei ole ma juba ammu näinud ega kogenud.“ Kuigi päevakava oli tihe, siis tuldi külaskäigult tagasi uute vajalike kontaktidega metallisektoris.

Millal mõnda uut Amada poolt välja töötatud metallitöötlusmasinat Raasiku Elektri ruumides näha on, ei osanud Kaugija täpselt öelda. „Kuna masinad on siiski hinna poolest kallimad, siis tuleb iga ost väga hoolikalt läbi mõelda. Me ei soovi sattuda olukorda, kus oleme ostnud uue masina ning siis poole aasta pärast selgub, et oleks hoopis teistsugust vaja läinud,“ ütles Kaugija ning lisas lõpetuseks, et ennekõike sõltub tulevane ost olemasolevatest koostööpartneritest Euroopas ja Raasiku Elektri tegevussuundadest.