by administrator1 administrator1

Käesoleva nädala algul külastasid Raasiku Elektri tehast Eesti Masinatööstuse Liidu esindajad ja nõukogu liikmed, kes lisaks koosolekule tegid ringkäigu ka tehase tootmisruumides.

Raasiku Elektri tegevjuhi Kristo Kaugija sõnul on ettevõte tuntud kui kvaliteetsete elektrikilpide valmistaja, kuid vähe teatakse, et varasemast suuremat edu on saatnud ka metallitöötlusosakond. „Kuigi meie peamine käive tuleb hetkel elektrikilpidest, siis on oluline näidata ka meie metallitöötlemise võimekust, sest tänasel päeval on see osakond hakanud elama oma elu.“ Kaugija lisab, et just tänu metallitöötlusosakonna tehtud tööde kvaliteedile, mida toetab ka järjepidev müügitöö, ollakse Saksmaal heas kirjas.

„Kuigi paljudel ettevõtetel on tehtud oma tehastest mitmeid ilusaid videoid, leian et see ei anna siiski täpset ülevaadet ühe tehase tootmisvõimekusest. Loomulikult võin ma paljudele ka rääkida mida me teeme ning kuidas me töötame, kuid see ei ole siiski võrreldav tehasesse kohaletulekuga ning oma silmaga vaatamisele. Nädala algul aset leidnud külastuse eesmärk oligi tegelikult näidata, et olenemata oma väiksusest oleme suutelised tegema töid, millest paljud suured tehased peavad paindlikkuse puudumise tõttu loobuma.“

Kaugija sõnul on Raasiku Elektri tugevuseks kindlasti töötajad, kes omavad väga pikka erialast töökogemust, mida käesoleval ajal tööturult raske leida on. „Olgugi, et meie tehases ei ole kalleid roboteid või tipptasemel automaatikat, ei tähenda see seda, et Raasiku Elekter ei suudaks teostada keerukamaid töid. Selle osa kompenseerivadki meie enam kui 30aastase kogemusega töötajad.“

Kuna tänapäeval, ei saa üle ega ümber automaatikast, siis põgusalt räägiti ka Eesti Masinatööstuse Liidu esindajatega tehase automaatiseerimise võimekusest ning tõdeti, et kui selleks peaks vajadus tekkima, siis üleminek oleks kiirem kui nii mõneski suures tehases. „Hetkel me sellele siiski fookust ei sea, kuna elektrikilpide komplekteerimises ei ole välja töötatud head lahendust. Seega keskendume kvaliteetsete kilpide ning lehtmetallitööde tootmisele,“ lisas Kaugija lõpetuseks.